لایسنس سوفوس

برقرار کردن امنیت در شبکه با استفاده از فایروال سوفوس

برای مشاهده تمامی امکانات امنیتی ارائه شده در لایسنس های سوفوس به لینک زیر مراجعه نمایید.

شرکت سوفوس؛ ارائه دهنده انواع فایروال سوفوس

دنیای تکنولوژی روبه‌روز در حال پیشرفت بیشتری است. پیشرفتی که این روزها به سراغ سیستم‌ها و ارائه فایروال آمده و نمونه‌های متفاوت و خاصی را راهی بازار کرده است. در بین تمامی انواع فایروال موجود در بازار، هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد و متفاوتی را دارند. این ویژگی‌ها سبب شده است تا استفاده از یک فایروال با استقبال کمتر یا بیشتر روبه‌رو شود. از همین رو در این مقاله به سراغ یکی از این موارد رفتیم تا درباره آن به بیان نکاتی مهم بپردازیم. لایسنس سوفوس که با نام انگلیسی SOPHPOS نیز شناخته می‌شود، موضوع این مقاله و در ادامه است که می‌تواند به شما شناخت بیشتری از این فایروال ارائه کند.

در ادامه از تاریخچه شکل‌گیری آن تا قابلیت‌ها، مزایای استفاده، گزارشات مختلف و متعدد آن و برخی نکات دیگر در ارتباط با فایروال سوفوس سخن خواهیم گفت. سخنانی که امید است برای شما کاربردی بوده و بتواند آگاهی خوبی را نسبت به این فایروال به شما ارائه کند.

تاریخچه شکل‌گیری و شروع به کار شرکت سوفوس

لایسنس سوفوس دستگاه‌هایی هستند که توسط شرکت سوفوس به بهره‌برداری می‌رسند. این شرکت انگلیسی که در تمام دنیا با نام Sophos شناخته می‌شود، از سال 1985 در حال تولید و ارائه محصولات خود به بازار است. تولید محصولات این شرکت در ابتدا بسیار محدود بود اما با گذشت زمان و تا به امروز، محصولات بسیاری از لایسنس سوفوس در بازار وجود دارد. محصولاتی مانند انواع نرم‌افزارهای مختلف، سخت‌افزارهای متنوع، ارتباطات، رمزنگاری، امنیت شبکه، امنیت پست الکتریک و امنیت دستگاه‌های همراه بخشی از این محصولات هستند.

این محصولات به مرور وارد بازار شدند و استفاده از آن‌ها رواج یافت. البته لازم به ذکر است که در بین تمامی محصولات و امکانات ارائه شده توسط لایسنس سوفوس، UTMها از کارایی بیشتری برخوردار هستند و در بازار بیشتر مورد استقبال قرار گرفتند. همین محصولات در بین تمامی محصولات مشابه در دنیا به عنوان بهترین‌ها انتخاب شده‌اند و بارها و بارها جوایز متنوع و بسیاری را در امنیت شبکه از آن خود کرده‌اند.

قابلیت‌ها و مزایای استفاده از فایروال سوفوس Sophos

محصولات تکنولوژی و پیشرفته بدون دلیل نمی‌توانند شهرت پیدا کنند و برای رسیدن به شهرت نیازمند داشتن دلایل و مزایای ارائه شده قوی به مخاطب خود هستند. لایسنس سوفوس نیز به عنوان یکی از محصولات پرکاربرد و مورد استقبال در بازار، مزایای خاص خود را دارد. شناخت این مزایا می‌تواند به استفاده و بهره‌برداری بهتر از آن کمک کند. از همین رو در این بخش به سراغ مزایا و قابلیت‌های اساسی فایروال سوفوس رفتیم و درباره هرکدام نکاتی را بیان کردیم. 5 مورد از اصلی‌ترین موارد و دلایل استفاده بالا از فایروال سوفوس در تمامی دنیا عبارت است از:

1) اطلاع یافتن از ریسک‌ها و خطرات

با استفاده از فایروال سوفوس، به راحتی از خطرات احتمالی آگاه خواهید شد و می‌توانید از این خطرات جلوگیری لازم را به عمل آورید. به این ترتیب امنیت خوبی برای شما در حین استفاده از این فایروال برقرار شده و شبکه‌ای امن را برای استفاده خود خواهید داشت.

امنیت بالا و کاهش خطرات با استفاده از فایروال سوفوس2) متوقف کردن تهدیدات و برقراری امنیت

در استفاده از فایروال سوفوس و با استفاده از قابلیت یافتن ریسک و خطرات، به مرور دیگر خطری برای تهدید شما وجود ندارد. شما به وسیله استفاده از قابلیت قبلی، تهدیدات اطراف را متوقف کرده و از آن‌ها عبور می‌کنید. به این ترتیب امنیت در سراسر شبکه برقرار خواهد شد و می‌توان به راحتی و با خیالی آسوده از آن استفاده کرد.

3) نظارت بر سلامت شبکه

زمانی که از یک فایروال استفاده می‌کنید، نظارت بر سلامت شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است. سلامت شبکه در فایروال سوفوس به راحتی برقرار است، زیرا به صورت دائمی و همیشگی بر روی آن نظارت وجود داشته و بررسی‌های کاملی از همین رو صورت می‌گیرد.

4) شناسایی سیستم‌های آلوده در شبکه

نظارت بر روی سلامت شبکه سبب می‌شود تا به راحتی و سادگی، آلودگی در سیستم‌های شبکه شناسایی شود. شناسایی شدن سیستم‌های آلوده می‌تواند پیش زمینه‌ای برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر باشد. از همین رو این قابلیت فایروال سوفوس از اهمیت بالایی برخوردار است.

5) جداسازی سیستم‌های آلوده از شبکه

به عنوان آخرین مزیت و قابلیت لایسنس سوفوس به جداسازی سیستم‌های آلوده از شبکه می‌توان اشاره کرد. تمامی مراحل بالا به منظور آن بود که در آخرین مرحله با شناسایی شدن سیستم‌های آلوده بتوان آن را جداسازی کرد و سلامت را در سیستم شبکه به وجود آورد.

دریافت گزارشات جامع با از ریسک‌ها و حملات با استفاده از فایروال سوفوس

علاوه بر تمامی مزایای ذکر شده به منظور استفاده از فایروال سوفوس، می‌توان به برخی از امکانات در گزارش‌گیری این محصول نیز اشاره کرد. در حین استفاده از فایروال سوفوس و لایسنس سوفوس، گزارشات بسیاری را می‌توان از آن دریافت کرد. گزارشاتی که هریک به شکل و صورتی متفاوت به استفاده بهتر از این محصول کمک می‌کنند و می‌توانند امکان پیش بینی و جلوگیری از بروز مشکل را فراهم سازند. برخی از اصلی‌ترین گزارشات و امکانات موجود در فایروال سوفوس عبارت است از:

 1. بررسی اجمالی داشبورد: در قسمت اول این سیستم می‌توانید بررسی اجمالی را بر روی کارکردهای مختلف و متفاوت سیستم خود داشته باشید. این بخش مجموعه‌ای از تمامی 6 بخش دیگر موجود بوده که به شما اطلاعاتی غربال شده و مختصر را ارائه می‌کند.
 2. تهدیدات و خطرات: همان‌طور که گفته شد، یکی از اصلی‌ترین ابعاد فایروال سوفوس ارائه تهدیدات و خطرات موجود در سیستم است. با استفاده از لیستی از خطرات و تهدیدات می‌توان مشکلات را پیش از بروز بررسی کرد و از وقوع آن‌ها جلوگیری لازم را به عمل آورد.
 3. بررسی ترافیک: مشاهده مراجعه به وب سایت و برنامه‌های کاربردی اخیر در این قسمت از فایروال سوفوس قرار دارد. با استفاده از این بخش می‌توانید ترافیک‌های ورودی مختلف را رصد کرده و درباره انواع مشکوک این ترافیک‌ها به گفت‌وگو بنشینید.
 4. وضعیت سیستم: با ورود به این بخش امکان آن را دارید که وضعیت کاملی از سیستم‌های موجود در شبکه خود به دست آورید. شاخص‌های عملکرد، خدمات، رابط و اتصالات VPN را بررسی خواهید کرد و می‌توانید در پایین هر موضوع، جزئیات بیشتری درباره آن یا برای رفع آن مشکل بیابید.
 1. بخش‌های مختلف و قابل مشاهده در فایروال سوفوسقوانین فعال فایروال: با ورود به بخش قوانین فعال فایروال از قوانین موجود بر روی شبکه آگاه خواهید شد. مشاهده RULES فایروال به صورت گرافیکی و عادی می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بهتری را درباره این سیستم و قوانین آن داشته باشید.
 2. گزارشات: یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های فایروال سوفوس استفاده از گزارش‌های مختلف این سیستم است. با ورود به این بخش می‌توانید 5 مدل گزارش مهم به همراه معیارهای آن را به دقت مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر موضوع، گزارش کامل آن را در پایین صفحه ببینید و به این ترتیب با اطلاعات کامل و کافی در مسیر استفاده از گزارشات و قابلیت‌های آن قدم بردارید. در این بخش علاوه بر این موارد، می‌توانید برنامه‌ها، وب سایت‌های نامناسب، یوزرهای پرمصرف و تعداد حملات را نیز تشخیص دهید و کار خود را به دقت به انجام برسانید.
 3. پیام‌ها: در آخرین بخش و قسمت از فایروال سوفوس شما به راحتی می‌توانید نسبت به پیام‌های سیستمی دسترسی داشته باشید. مهم‌ترین پیام‌های سیستم برای شما در این قسمت نمایش خواهد داده شد و می‌تواند به شما کمک کند تا نسبت به اتفاقات و آپدیت‌های سیستم اطلاع کافی و دقیقی را داشته باشید. در این بخش پیام‌هایی از قبیل پیام‌های مربوط به دسترسی سیستم‌ها، لایسنس‌ها و آپدیت‌ها نیز دریافت خواهید کرد.

استفاده از فایروال سوفوس به منظور مراقبت‌ از خطرات ناشناخته

به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های لایسنس سوفوس می‌توان به توانایی بالای آن در مراقبت از خطرات ناشناخته اشاره کرد. توانایی جلوگیری از بروز خطرات ناشناخته برای سیستم در فایروال سوفوس به قدری بالا است که به راحتی می‌توان از بروز مشکلات دیگر در آن جلوگیری را به عمل آورد. این موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایل استفاده از فایروال سوفوس و شهرت آن بوده که به عنوان یک ویژگی منحصربه‌فرد و کمتر دیده شده در بازار مشاهده می‌شود. در ادامه به 5 مورد ازقابلیت‌های ایجاد شده توسط این ویژگی اشاره شده است:

 1. به کارگیری سند باکس قدرتمند
 2. سیستم محافظت در برابر botnetها
 3. استفاده از IPS قدرتمند برای جلوگیری از حملات
 4. استفاده از هوش مصنوعی به منظور شناسایی تهدیدات و موارد مشکوک
 5. برقرار کردن ایمنی در وب با استفاده از دو آنتی ویروس (استفاده از شبیه ساز JAVASCRIPT و بررسی پروتکل SSL)

امنیت بالا در استفاده از فایروال سوفوس برای صنایع و کارایی‌های مختلف

به عنوان یکی از اصلی‌ترین مزایا و قابلیت‌های متفاوت فایروال سوفوس از دیگر محصولات مشابه، می‌توان به بالا بودن استفاده از این فایروال در صنایع مختلف استفاده کرد. برای شبکه سازی و در شرکت‌های مختلف و متفاوت، استفاده از سوفوس سبب شده است تا امکانات در قالب فضایی امن دسترسی خوبی داشته باشند. این موضوع به صورت کلی در کمتر سیستمی مشاهده می‌شود و امنیت لقب می‌گیرد.

از همین رو با استفاده از فایروال سوفوس، توانایی برقرار کردن امنیت در شبکه و سیستم‌های مختلف وجود داشته و بروز مشکلات به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند. پس اگر می‌خواهید با استفاده از یک فایروال، امنیت خوبی را در شبکه خود داشته باشید و از بروز مشکلاتی مانند هک شدن، آلوده شدن به مشکلات جدی و از بین رفتن سیستم شبکه، از دست دادن اطلاعات و مواردی از این قبیل دچار نشوید، فایروال سوفوس را فراموش نکنید.

فایروال سوفوس؛ ترکیبی قدرتمند از هوش مصنوعی و سند باکس

زمانی که از سوفوس به عنوان یک محصول بی‌رقیب در تمامی دنیا یاد می‌کنیم، استفاده از هوش مصنوعی آن اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. البته لازم به ذکر است که فایروال سوفوس ترکیبی قدرتمند از هوش مصنوعی و سند باکس بوده و از همین رو تفاوت‌های بیشتری را بین خود و دیگر محصولات مشابه ایجاد کرده است. استفاده از به روزترین تکنولوژی‌های روز و داشتن آپدیت‌های متفاوت در بازه‌های زمینی کوتاه از مهم‌ترین دلایلی است که سبب شده است تا قابلیت‌های هوش مصنوعی و سند باکس در کنار یکدیگر به خوبی دیده شود. استفاده از هوش مصنوعی، عاملی برای ارائه تمامی خدمات و قابلیت‌هایی است که تا به اینجا بیان شدند. بدون استفاده از آن، هیچ یک از این مزایا قابل بهره برداری در فایروال سوفوس نبودند.

جمع بندی پایانی مقاله

اگر به دنبال استفاده از یک فایروال مناسب هستید و می‌خواهید قابلیت‌های بسیاری را برای سیستم خود به وجود آورید، استفاده از لایسنس سوفوس می‌تواند راه مناسبی برای شما باشد. فایروال سوفوس به عنوان یکی از بهترین فایروال‌های دنیا قابلیت‌ها و مزایای بسیاری دارد. مزایایی که در این بخش و مقاله سعی کردیم تا مورد بحث و بررسی قرار دهیم. مهم‌ترین نکات کاربردی درباره این فایروال را مورد توجه قرار دادیم و درباره هریک نیز نکاتی را بیان کردیم. از گزارشات موجود در این سیستم و بخش‌های مختلف موجود در فایروال سوفوس گرفته تا قابلیت‌های مختلف و متفاوت استفاده از این سیستم بخشی از مهم‌ترین موارد بیان شده در این مقاله بودند.

گزارشات و نکاتی که امید است با استفاده از آن‌ها بتوانید آشنایی خوبی را با فایروال سوفوس کسب کرده و نتیجه خوبی برای انتخاب و خریداری خود داشته باشید.