فایروال سخت افزاری سوفوس xg

لایسنس سوفوس و امکانات امنیتی آن

لایسنس سوفوس یک مجوز است که کاربر برای استفاده از امکانات امنیتی فایروال باید آن را خریداری کند. با خرید لایسنس، فایروال فعال شده و بر اساس لایسنس خریداری شده امکانات امنیتی فایروال فعال می شود. همچنین با خرید لایسنس، کاربر می‌تواند به بروزرسانی‌های برنامه دسترسی داشته باشد و از آخرین ورژن و قابلیت‌های برنامه بهره ببرد.

بسته های لایسنس سوفوس بر اساس امکانات امنیتی که ارائه میدهد انواع مختلفی با قیمت های متفاوتی دارد. برای اطلاع از قیمت ها و امکانات امنیتی لایسنس می توانید با کارشناسان فروش سایت سوفوس در ارتباط باشید.

در زیر امکانات امنیتی ارائه شده در هر یک از لایسنس ها به تفصیل معرفی شده است.

امکانات موجود در لایسنس پایه دستگاه (Base Protection)

 • Firewall Rules: کنترل دسترسي به نواحی مختلف شبكه
 • WAN Link Management: امکان failover و مدیریت تقسیم بار روی خطوط مختلف اینترنت
 • Bandwidth Management: مدیریت پهنای باند اینترنت برای کاربران
 • Virtual Private Networking: ایجاد ارتباطات امن و رمز شده
 • Authentication & Accounting : احراز هویت و مدیریت دسترسی کاربران به اینترنت بر اساس زمان، حجم مصرف و یا پهنای باند اینترنت
 • Wireless Protection : امکانات “امنیت شبکه های بی سیم” (Wireless Protection) سوفوس، راه حل آسانی برای ایجاد و مدیریت یک شبکه بی سیم امن و مطمئن است. این امکانات امنیتی به همراه سخت افزارهای Sophos Access Point با کمترین هزینه و بدون نیاز به تنظیمات پیچیده، استفاده از شبکه های بی سیم امن در شرکتها و سازمانها را به راحتی امکان پذیر می‌سازد.
 • Routing Protocols: پشتیبانی از Static Routing, RIP, OSPF , BGP

امکانات امنیتی لایسنس امنیت شبکه (Network Protection)

امکانات “امنیت شبکه” محصولات Sophos محافظت از شبکه‏های سازمانی را در برابر انواع تهدیدات امنیتی فراهم می‏کند. برخی از قابلیت‏های “امنیت شبکه” Sophos:

 • Firewall: جلوگيري از دسترسي غير مجاز به شبكه
 • Intrusion Detection & Prevention: تشخيص و جلوگيري از حمله و نفوذ به شبكه و سرورها
 • Branch Security: ایجاد ارتباطات امن و رمز شده با شعب با استفاده از تجهیزات Sophos RED
 • Advanced Threat Protection: شناسایی و مسدود سازی ترافیک ویروسها و Backdoor در شبکه

امکانات امنیتی لایسنس سوفوس امنیت وب (Web Protection)

با استفاده از امکانات “امنیت وب” در محصولات Sophos، علاوه بر امنیت استفاده از اینترنت، می توان بر مصرف اینترنت کارمندان سازمان نظارت و کنترل داشت. برخی از ‏امکانات “امنیت وب” شامل موارد زیر میباشند:

 • Malware Protection: استفاده همزمان از دو ضدویروس مستقل برای پایش دانلودهای وب
 • Web Filtering: کنترل دسترسي به اینترنت با داشتن بیش از 100 دسته بندی از سایتهای اینترنتی
 • Anti Spyware: جلوگيري از سرقت و جاسوسی اطلاعات
 • Application Control: شناسایی و کنترل ترافیک برنامه های کاربردی شبکه مانند اشتراک فایل، پیام رسانها، بازیهای شبکه ای، سرویس های Web Mail، فیلتر شکن ها، VPN و …
 • Web & Application Reports: در صورت استفاده از سرویس های امنیتی Web Filtering و App Control، گزارشهای کاملی از مصرف اینترنت، سایتها و App های کاربران تولید میشود.

امنيت ایمیل (EMail Protection)

با خرید لایسنس سوفوس XGS یا XG می توانید از قابلیت امنیت ایمیل همراه با ویژگی های زیر برخوردار شوید:

 • Anti-Virus: جلوگیری از ورود ویروس به شبکه از طریق پيوست نامه ها
 • Anti-Spam:  تشخيص و قرنطينه هرزنامه ها
 • Anti-Phishing: جلوگيري از کلاهبرداری و سرقت اطلاعات
 • Email Encryption: رمزنگاری ایمیل ها
 • Email Reports: گزاش های کامل از مصرف ایمیل کاربران

امنيت سرورهای تحت وب (Web Server Protection)

امکانات ” امنیت سرورهای تحت وب” در محصولات Sophos، سرورهای وب و برنامه های تحت وب را در برابر حملاتی که بطور خاص علیه اینگونه سرورها انجام می شوند، محافظت می کند. با استفاده از این امکانات، می توان نرم افزارهای تحت وب مانند اتوماسیون اداری، پورتال‌های سازمانی و وب سایت خود را با امنیت کـامـل در مقـابـل حملاتی مانند SQL Injection، Cross Site Scripting (XSS) و URL Traversal ارائه کرد. همچنین می توان مانع از دسترسی نفوذگران به اطلاعات مهم مانند داده های کارت‌های اعتباری و اطلاعات شخصی شد. بعلاوه این امکانات امنیتی انطباق برنامه های تحت وب را با استانداردهای امنیتی مانند PCI-DSS  افزایش می دهد.

امنیت در برابر تهدیدات روز صفر (Zero-day Protection)

سوفوس با استفاده از فناوریهای موثری مانند تحلیل رفتاری  JavaScript، پیشتاز صنعت امنیت در مبارزه با بدافزارهای پیشرفته است. اگرچه فناوری سنتی ضد ویروس همچنان به عنوان خط مقدم دفاع، دارای اهمیت است، اما سازمان ها نیاز به ابزارهای جدیدی برای مقابله با بدافزارهای هدفمند امروزی دارند. Sophos Zero-day Protection  یک راه حل برای بدافزارهای zero-day و حفاظت در برابر تهدیدات پیشرفته است که محصولات امنیتی سوفوس را تکمیل می‌کند. این راه حل با سرعت و دقت بالا و با استفاده از نسل جدید فناوری قدرتمند ابری  Sandbox، تهدیدات پنهان از دید سایر ابزارها را شناسایی و مسدود می‌کند.

امکانات Accounting اینترنت

لایستس محصولات سوفوس امکانات کامل accounting اینترنت شامل مدیریت پهنای باند، زمان بندی دسترسی به اینترنت، مدیریت حجم مصرفی کاربران و گزارشهای کامل از مصرف اینترنت کاربران را ارائه می‌دهند که در بین تمام برندهای مطرح فایروال در دنیا بی نظیر میباشد. با احراز هویت کاربران بر اساس فهرست کاربران داخلی Firewall و یا فهرست کاربران Active Directory و تعریف حجم، زمان و پهنای باند مصرف اینترنت برای هر کاربر، گروه یا آدرس IP، می‌توان مدیریت کاملی بر مصرف اینترنت کاربران اعمال کرد.

امکانات امنیتی سوفوس Wireless Protection

Wireless Protection

با استفاده از Sophos XG به عنوان یک Wireless Controller، شبکه بی سیم خود را به سادگی راه اندازی کنید و مدیریت مرکزی و امنیت شبکه بی سیم را بصورت یکپارچه تجربه کنید. Access Point های Sophos بطور خودکار توسط Sophos XG راه اندازی شده و کاربران شبکه بی سیم از امنیت UTM بهره مند می شوند.
با استفاده از این امکان، صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه راه اندازی شبکه بی سیم می شود و ترکیب امکانات امنیتی یکپارچه سوفوس XG با مدیریت مرکزی شبکه بی سیم یک شبکه امن و مطمئن را ایجاد می کند.