با فایروال ویندوز آشنا شوید

با فایروال ویندوز آشنا شوید-وبسایت سوفوس

فایروال ویندوز چیست؟ به چه شکل تنظیمات آن صورت می پذیرد و دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ این ها سؤالاتی هستند که به هنگام رو به رو شدن با عبارت هایی چون فایروال ویندوز به ذهن شنونده ی آن خطور می کند! در ادامه ی مطلب قصد داریم در رابطه با فایروال و جزئیات مربو به آن صحبت کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا در این زمینه به اطلاعاتی مفید و کاربردی دسترسی پیدا کنید!

آیا می دانید، فایروال ویندوز چیست؟

فایروال و یا دیواره آتش یک سخت افزار و یا یک نرم افزار نصب شده بر روی کامپیوتر می باشد. فایروال جمعی از ضوابط را در بطن خود جای می دهد که معین کننده این مسئله می باشند که چه ترافیک و دسترسی هایی به یک سیستم، شبکه و یا سرور، برقرار و یا بلاک و یا در اصطلاح مسدود شوند.

به عبارتی فایروال ویندوز مسئولیت جدا سازی network و یا آنکه همان شبکه داخلی و خارجی چون اینترنت را شامل می شود. فایروال در ویندوز این توانایی را دارند که اجازه برقراری ترافیک از بک پورت خاص و یا یک برنامه با یک مقصد معین را ارائه بدهند. ولیکن در عین حال دیگر ترافیک موجود را بلاک نمایند..

شیوه ی دسترسی به فایروال ویندوز چگونه است؟

به منظور انجام تنظیمات فایروال ویندوز در ابتدا باید بدانیم که فایروال کامپیوتر در کجا قرار دارد؟ چندین راه و روش در راستای دسترسی به فایروال ویندوز به چَشم می خورد. از جمله این راه ها بهره گیری از امکان جست و جو ویندوز است.

ابتدا در دسکتاپ خود بر روی نوار search کلیک نموده و عبارت firewall را تایپ نمایید

  • پس از آن ضمن نتیجه های ظاهر گردیده بر روی windows firewall with advanced security کلیک کنید.

این عمل کار صفحه مدیریت فایروال را باز خواهد نمود.

شیوه ی دیگر به جهت دسترسی به فایروال ویندوز، بهره گیری از دسترسی موجود ضمن منوی استارت ویندوز است آیا با آن آشنا هستید؟

  • در ابتدای کار بر روی منوی استارت کلیک کنید.
  • قسمت مربوط به Windows Administrative Tools را باز نمایید.
  • پس از آن بر روی Windows Firewall with Advanced Security کلیک فرمایید.

شیوه ی دسترسی به فایروال ویندوز چگونه میباشد؟-وبسایت سوفوس

فعال نمودن فایروال ویندوز؛

در کلّیه ی جلد های ویندوز به انتشار رسیده از سوی مایکروسافت به گونه پیش فرض فایروال ویندوز فعال بوده است و نیازی به فعال نمودن فایروال ویندوز به شکلی مستقل و جداگانه وجود نخواهد داشت ولیکن چنانچه که به هر علّتی دیوار آتش ویندوز شما غیر فعال شده و نیاز است آن را فعال کنید. بنابراین می توانید از مراحل ذیل بهره گیرید.

در ابتدا باید با بهره گیری از مراحل بالاتر که اشاره شد وارد Windows Firewall with Advanced Security گردید. پس از آن بر روی سمت راست پنجره ی باز گردیده بر روی Properties فشار دهید تا اقدام به فعال نمودن فایروال ویندوز کنیم.

سپس در روی پنجره ای که باز گردیده باید گزینه ی Firewall state را در هر سه تب موجود Domain ،‌ Private. و Public بر روی آن واقع نمایید.

 

فعال نمودن فایروال ویندوز؛-وبسایت سوفوس

فعال نمودن فایروال ویندوز چگونه است؟

به منظور غیر فعال نمودن فایروال ویندوز مشابه مراحل فعال نمودن دیواره آتش ویندوز جلو خواهیم رفت. با این تفاوت که گزینه ی Firewall state را این دفعه باید به جای واقع نمودن بر روی آن بر روی وضعیت off واقع نمایید.

بهتر است، در نظر داشته باشید که ما به شما پیشنهاد می کنیم همیشه و دائماً فایروال کامپیوتر عامل خویش را فعال نگاه دارید و هنگامی که نیاز دارید به یک نرم افزار دستیابی کامل در اختیار داشته باشید، به واسطه ی فایروال مسدود نگردد و یا حتی آن که برعکس بلاک گردد، به جای غیر فعال نمودن فایروال کامپیوتر از واقع نمودن برنامه ضمن فایروال ویندوز استفاده کنید.

پروفایل فایروال ویندوز چه میباشد؟

ضمن تنظیمات مربوط به فایروال ویندوز، پروفایل ها گروه و مجموعه ای از رول های فایروال می باشند که بنا بر شبکه ای که سرور با آن در ارتباط میباشد، قسم بندی گردیده اند.

▪ پروفایل فایروال ویندوز چه میباشد؟ -وبسایت سوفوس

و در پایان؛

دوستان عزیز، ما ضمن این مطلب از خود سعی بر آن داشتیم که شما عزیزان را کمی با فایروال ویندوز و جوانب گوناگون آن آشنا سازیم. ممکن است مطالبی که در گستره ی ذهنیات شما وجود دارد، تنها در این متن خلاصه نشود. شما نیز میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر جهت پاسخ گویی به سؤالات خود با ما بیشتر در ارتباط باشید. ما امیدواریم بتوانیم پاسخ سؤالات شما را به خوبی ارائه داریم.

‫0/5 ‫(0 نظر)