بیان چند روش برای حل مشکل دانلود نشدن فایل به واسطه ارور فایروال

بیان چند روش برای حل مشکل دانلود نشدن فایل به واسطه ارور فایروال-وبسایت سوفوس

امکان دارد در راستای دانلود با برنامه IDM با ارور هایی رو به رو شوید که از جمله این ارور ها به خطا فایروال مربوط می شود و همین موضوع نیز می تواند مانع از دانلود فایل گردد. ما در این مطلب قصد داریم به بیان چند روش برای حل مشکل عدم دانلود فایل به واسطه ارورفایروال، بپردازیم.

چگونگی رفع مشکل فایروال اینترنت دانلود منیجر

فایروالی که بر روی کامپیوتر شما فعال می باشد، می تواند از دانلود فایل با اینترنت دانلود منیجر جلوگیری کند. در نهایت، نمی توانید فایل مد نظر خود را دانلود کنید و با اروری حاوی جمله Permission denied please check your firewall settings  مواجه خواهید شد.

حل مشکل پیغام دادن Internet Download Manager به دلیل فایروال

به منظور حل مشکل عدم دانلود فایل با اینترنت دانلود منیجر، به قسمت Options و پس از آن بر روی سر برگ Proxy/Socks وارد شوید و گزینه No proxy/socks را انتخاب کنید.

روشی دیگر در راستای حل مشکل دانلود منیجر، تغییر و دگرگون سازی تنظیمات فایروال می باشد. هر یک از آنتی ویروس های موجود، روش خاص خود را دارند که شما می توانید با چک کردن سایت آن ها، متوجه دستورالعمل آن گردید.

از سویی دیگر، شما می توانید فایروال را به گونه موقت حذف نمایید. توجه داشته باشید که تنها امر غیر فعال کردن آن کفایت نخواهد کرد، چرا که فایروال غیر فعال نیز می تواند دانلود را مسدود نماید.

نهایتا به منظور انجام تنظیمات فایروال، دانلود با IDM آن را حذف و پس از آن، سیستم خود را خاموش و مجدد روشن نمایید. همچنین به جهت رفع مشکل عدم دانلود از سوی IDM، بهتر است حواستان باشد که حالت Airplane فعال نباشد.

در صورتی که همچنان مشکلی وجود دارد و نمی دانید علت آن چیست، فایل اجرایی IDM به نام IDMan.exe  را پیدا کنید که محل قرار گیری این فایل در قسمتی است که IDM را نصب نموده اید. اغلب لازم است شما به درایو C، فولدر Program Files و پس از آن به پوشهInternet       Download Manager  وارد شوید.

فایل خود را به اسم IDMan.exe تغییر نام دهید و برای باری دیگر آن را به اجرا رسانید. پس از آن سعی کنید چیزی را دانلود نمایید که به منظور رفع ارور فایروال دانلود منیجر، به Start وارد شوید، بعد از آن قسمت Settings ، در نهایت قسمت Control Panelو به Firewall Windows وارد شوید.

در بعضی موارد میبایست در ابتدا به Network and Internet Connection و بعد از آن به قسمت Firewall Window وارد شوید. نکته ای که بهتر است به آن توجه کنید این است که در قسمت سر برگ General نباید گزینه ای با عنوان Do not allow exceptions option را فعال کنید.

پس از آن به قسمت سر برگ Exceptions بروید، تیک مربوط به Internet Download Manager  را فعال نمایید. چنانچه که شما این گزینه را نمی بینید، بر روی Add Program بزنید و بعد از آن نیز گزینه  Internet Download Manager را پیدا کرده و انتخاب کنید.

در صورت لیست نبودن این برنامه، می توانید با کلیک بر روی گزینه Browse و یافتن IDMan.exe، آن را در فیلد افزوده و ok را بزنید.

رفع ارور Permission denied، در IDM با فعال سازی Run as an administrator

شما نیز به منظور رفع مشکلات در دانلود منیجر با ویندوز 10، بر روی آیکون IDM میبایست راست کلیک نمایید و بر روی Properties فشار دهید. پس از آن با مراجعه به سر برگ Compatibility به منظور رفع ارور دانلود منیجر؛ در زمان دانلود، تیک گزینه مربوط به Run as an administrator  را فشار دهید.

رفع ارور فایروال IDM از طریق غیر فعال سازی سرویس ها

به منظور رفع ارور فایروال IDM، در ابتدا دکمه های ترکیبی Win+R را با هم بگیرید، سپس در باکس، عبارت msconfig را تایپ نمایید و با مراجعه به سر برگ Startup، تیک عبارت Hide        all Microsoft services  را فشار دهید.

سپس با کلیک بر روی عبارت Disable all، کافی است Apply و  ok را بفشارید. حال سیستم خود را برای باری دیگر خاموش و مجدد روشن نمایید.

در پایان

دوستان عزیز، امیدوار هستیم که شما با مطالعه این مطلب ما به پاسخ سوالات خود در زمینه حل مشکل عدم دانلود فایل به واسطه ارور فایروال دست یافته باشید.

 

▪ و در پایان؛-وبسایت سوفوس

▪ و در پایان؛-وبسایت سوفوس

‫0/5 ‫(0 نظر)