فایروال برای ویندوز 10

فایروال ویندوز 10

فایروال می تواند سخت افزار یا نرم افزاری می باشد که از شبکه در مقابل ترافیک های مخرب، نفوذ مهاجمان، دسترسی های غیر مجاز و حملات هکرها جلوگیری کند. یکی از این فایروال ها، فایروال ویندوز است که موظف به جداسازی شبکه داخلی از خارجی می باشد همانند عملکردی که اینترنت دارد. به عبارتی فایروال در ویندوز می تواند مجوز برای برقراری ترافیک از یک پورت خاص به مقصدی مشخص را صادر نماید و یا اینکه در همین حین ترافیک شبکه را نیز بلاک کند. اگر می خواهید با فایروال ویندوز 10 بیشتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید آموزش فایروال

فایروال ویندوز ۱۰ چگونه فعال می شود ؟

اگر بخواهید به فایروال ویندوز دسترسی داشته باشید باید مراحلی را طی کنید اولین مرحله این است که شما در صفحه دسکتاپ روی نوار جستجوی عبارت فایروال را تایپ کنید. در مرحله دوم نتایج که ظاهر شد گزینه ویندوز را بزنید تا به صفحه فایروال وارد شوید زمانی که فایل برای شما باز شد از سمت راست گزینه windows firewall with advanced security را انتخاب کنید، اکنون تمامی سربرگ ها را روی گزینه فعال قرار دهید سپس زمانی که ‏ فایل ها را فعال کردید گزینه Domain: ایمنی امنیت در حد بالا برای شما فعال می شود و به یک اتصال دائمی با زدن گزینه  Privateمتصل خواهید شد.

فعال کردن فایروال ویندوز
آموزش فعال کردن فایروال ویندوز 10

اگر فایروال ها را غیرفعال نکنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

در صورتی که فایروال غیر فعال شود بر روی اطلاعات ورودی و خروجی شبکه کنترلی وجود نخواهد داشت، در نتیجه اطلاعات مخرب به سادگی می توانند وارد شبکه شوند. غیرفعال نمودن فایروال نرم افزاری برای یک سیستم کامپیوتری می تواند با خطر ریسک بالایی برای شبکه همراه باشد. همچنین در صورت سخت افزاری بودن فایروال و غیر فعال نمودن آن تمامی دستگاه هایی که به شبکه متصل هستند نیز درگیر ریسک امنیتی خواهند شد. بنابراین بهتر است که به هیچ عنوان فایروال ها را غیر فعال نکنید و جهت مدیریت هر چه بهتر فایروال و تنظمات پورت های آن از متخصصینی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید.

اگر فایروال ها را غیرفعال کنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر فایروال ها را غیرفعال کنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

فایروال های نرم افزاری آیا برای ویندوز ۱۰ مناسب است؟

فایروال نرم افزاری ، در واقع نرم‌ افزاری است که روی سیستم عامل نصب می شود و خروجی و ورودی ها را چک و کنترل می ‌کند. این نوع فایروال ها بیشتر جهت مدیریت خانه، شرکت ها و سازمان های کوچک کاربرد دارند.

فایروال های ویندوز محکم و قابل اعتماد هستند و ضمن آنکه افراد می توانند در خصوص نرخ تشخیص ویروس Microsoft Security Essentials/Windows Defender ایراد بگیرند فایروال ویندوز همانند سایر فایروال ها در رابطه با مسدود نمودن اتصالات ورودی عملکرد عالی داشته باشد.

توجه داشته باشید که فایروال ویندوز Microsoft Defender Firewall حتما باید روشن باشد حتی در صورتی که پیش از آن فایروال دیگری را نیز فعال و روشن کرده باشید. زیرا به این ترتیب به راحتی می توانید مانع از دسترسی های غیر مجاز شوید.

آیا من روی کامپیوترم فایروال دارم؟

اکنون که با مزایای فعال سازی و نصب فایروال آشنا شدید شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که آیا شما بر روی کامپیوتر خود فایروال دارید یا خیر؟ برای بررسی این موضوع کافی است که از منوی Start بر روی گزینه All Programs  کلیک کنید. سپس عبارت Internet Security یا Firewall Software  را جستجو کنید و بر روی گزینه Start، Settings، Control Panel، Add/Remove Programs  کلیک نمایید و در جستجوی نرم افزار فایروال یا امنیت اینترنت باشید.

فایروال ویندوز 10

سخن پایانی

استفاده از فایروال ها با توجه به ویژگی هایی که دارند برای سیستم های کامپیوتری کاملا ضروری است. فایروال ها همانند هر فناوری دیگری در کنار تمامی مزایایی که دارند دارای معایبی نیز می باشند. مهم ترین عیب آن ها عدم حفاظت از شبکه در برابر حملات داخلی است. به طوری که اکثر فایروال ها فاقد این قابلیت هستند. اما به طور کلی استفاده از فایروال ها توصیه می شود.

در اینجا فایروال خود را انتخاب کنید!

‫0/5 ‫(0 نظر)