سوالات متدوال

سوالات متداول محصولات سوفوس


در حال حاضر برخی ویژگی‌ها در XG Firewall سوفوس وجود ندارد، اما برخی از آنها (که در ادامه ذکر شده است) در نسخه آتی XG Firewall v16 ارائه خواهند شد.

در اینجا به مهم‌ترین ویژگی‌های اولیه که در XG Firewall v16 وجود ندارد، اشاره شده است:

  • خوشه‌بندی چند گره‌ای در سه یا چند دستگاه به صورت پیشفرض پشتیبانی نمی‌شود (خوشه‌بندی دو ابزار برای Active-Active یا Active-Passive پشتیبانی می‌شود).
  • خوشه‌بندی مدل‌های ""w (بی سیم یکپارچه) در ابتدا به صورت پیشفرض پشتیبانی نمی‌شود.
  • تونل‌های Site-to-Site RED در ابتدا پشتیبانی نمی‌شوند (دستگاه‌های RED به طور کامل در XG Firewall پشتیبانی می‌شوند، اما تونل‌های RED بین فایروال‌ها هنوز پشتیبانی نمی‌شوند) (در نسخه 16 رفع شده است).
  • برخی از ویژگی‌های Advanced Web Protection همچون لغو صفحه مسدودسازی با استفاده از رمز عبور و سیاست‌های
    Quota Time مبتنی بر هر دسته در ابتدا پشتیبانی نمی‌شوند (تنها سیاست‌های Quota جهانی پشتیبانی می‌شوند).
  • احراز هویت دو مرحله‌ای در ابتدا پشتیبانی نمی‌شود (در نسخه 16 رفع شده است).
  • تلفیق با Sophos Mobile Control در ابتدا پشتیبانی نمی‌شود.
  • قابلیت Sophos Endpoint Deployment and Management موجود در UTM پشتیبانی نمی‌شود (مشتریان می‌توانند از مزایای Security Heartbeat از Sophos Cloud Endpoint استفاده کنند).

سوفوس به همه مشتریان SG UTM پیشنهاد می‌کند با بکارگیری نسخه آزمایشی رایگان، مدتی را صرف آشنایی با XG Firewall جدید کنند.

Sophos UTM Manager - به اختصار SUM - بستر مدیریت متمرکز SG UTM است و همچنان مدیریت چندین دستگاه UTM 9 را پشتیبانی می‌کند، البته نمی‌تواند دستگاه‌های فایروال XG را مدیریت کند.

Sophos Firewall Manager - به اختصار SFM - بستر مدیریت متمرکز جدید برای XG Firewall است و نمی‌تواند دستگاه‌های UTM 9 را مدیریت کند. بنابراین اگر قصد دارید ترکیبی از دستگاه‌های UTM 9 و XG Firewall را در شبکه سازمان خود بکار بگیرید، برای مدیریت متمرکز به هر دوی SUM و SFM نیاز خواهید داشت.

بله. نسخه جدید Sophos iView گزارش تلفیقی را برای دستگاه‌های UTM 9 ،XG Firewall و CyberoamOS ارائه می‌دهد.

بله. به‌عنوان یک مشتری Sophos SG UTM چنانچه دارای لیسانس معتبر هستید، می‌توانید هر زمانی که برای شما مناسب باشد، فایروال خود را به XG Firewall ارتقاء دهید.

خیر. با این که سوفوس مطمئن است که اکثر مشتریان Sophos SG UTM تمایل دارند که از بسیاری از ویژگی‌ها و مزایای جدید و عالی XG Firewall در طول زمان استفاده کنند، مطمئناً هیچ عجله‌ای در این زمینه وجود ندارد و مشتریان مجبور به انجام آن نیستند.

Sophos Security Heartbeat به فایروال Sophos XG و Sophos Cloud Endpoint نیاز دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص  Security Heartbeat و SG UTM می‌توانید به نشانی زیر مراجعه نمایید.

 

خیر. XG 210 را فقط می‌توان به XG 210 دیگری در HA متصل نمود. نمی‌توان جهت اتصال از XG 230 یا حتی SG 210 استفاده نمود.

خیر

خیر. Sophos لیسانس شما را بدون هزینه اضافی از SG UTM به XG Firewall تغییر می‌دهد. هنگامی که مهاجرت را انتخاب می‌کنید، لیسانس شما به طور خودکار تغییر می‌کند.