Sophos Firewall XGS

Sophos Firewll XGS

کمپانی سوفوس به اندازه‌ای در دنیا خود را مطرح کرده است که نیاز به معرفی ندارد. این شرکت که تولید کننده فایروال‌های سوفوس می‌باشد، توانسته با طراحی فایروال‌ها و آنتی ویروس‌های متعدد امنیت خوبی را برای شبکه‌های مهم دنیا فراهم آورد. سوفوس را می‌توان تنها فایروالی دانست که از فناوری اختراع شده و جدید Hearbeat برای هماهنگ کردن و ایجاد امنیت بخش‌های انتهایی با فایروال استفاده می‌کند. اما چند وقتی است که سوفوس، Sophos Firewall XGS را به بازار ارائه کرده و در همین مدت، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت.

 

Sophos Firewall XGS؛ فایروالی قدرتمند و نوین

پردازنده‌هایی که در این محصول به کار گرفته شده‌اند، پردازنده‌های اختصاصی Xstream Flow می‌باشند. این موضوع سبب شده تا سرعت برنامه‌ها، بازرسی TLS با کیفیت و عملکرد بالا به وجود آیند و محافظت شدیدی را در برابر انواع تهدیدها به عمل آورد. طراحی دو پردازنده در این محصول سبب شده تا شتاب دهی بیشتری را به عملکردها ببخشد. این موضوع به کاربر انعطاف پذیری و هماهنگی فایروال را بر اساس x86  را اهدا می‌کند، که عملکردی با کیفیت‌تر و با سرعت‌تر از فایروال‌های قدیمی است.

 

اما طراحی ومعماری این فایروال به گونه‌ای صورت گرفته است که سطح قابل قبولی از دید، محافظت و کارایی را دارد؛ که به جهت بر طرف شدن برخی از مشکلاتی که در سیستم‌ها ممکن است در مقابل مدیران قرار گیرد به کاربران ارائه شده است.

 

بر اساس آخرین اطلاعاتی که موجود می‌باشد چیزی حدود 90 درصد از ترافیک های وب به صورت رمز گذاری شده‌اند و آن را برای بیشتر فایروال‌ها به صورت نامرئی قرار می‌دهد. شاید بتوان گفت بیشتر بد‌افزارها از این موضوع به نفع خود استفاده می‌کنند و سازمان‌ها به راحتی از بازرسی SSL  چشم پوشی می‌کنند. این فایروال با کمک بازرسی SSL نقاط کوری که به سبب ترافیک رمز گذاری شده به وجود آمده‌اند را با حفظ کارایی و عملکرد حذف خواهد کرد.

Sophos Firewall XGS؛ فایروالی قدرتمند و نوین

ویژگی‌های فایروال سوفوس XGS

همان طور که می‌دانید، کاربران دور و سرورهای برنامه ابری به اسکن امنیتی جهت تهدیدات و بد‌افزارها هیچ نیازی ندارند. بلکه این توانایی را دارند که کاملا هوشمندانه به FastPath هدایت شده و تاخیر را کم کنند. این موضوع حجم و فضایی گسترده را برای ترافیک‌هایی که نیاز به ارزیابی و بازرسی عمیق بسته دارند را تامین می‌کند.

 

با توجه به این که فایروال سوفوس از موتوری جهت بازرسی بسته عمیق (DPI) بهره برده است می‌تواند با شتاب بالایی اسکن ترافیک را بدون نگرانی از بابت تهدیدات گوناگون انجام دهد. فایروال سوفوس شتاب  SaaS, SD- WAN و ترافیک ابری همچون VoIP و دیگر برنامه‌هایی که مطمئن هستند را افزایش خواهد داد.

 

فایروال سوفوس به عنوان تنها راه حل امنیتی شبکه شناخته شده که می‌تواند به خوبی کاربر و منابع آلوده را تشخیص دهد. در صورتی که کاربران بخواهند به صورت اتوماتیک دسترسی به دیگر منابع شبکه را محدود کنند می‌توانند با سوفوس Security Hertbeat این کار را انجام دهند.

 

استفاده از این امکانات می‌تواند به کاربر اطمینان دهد تا سلامت را میان نقاط پایانی سوفوس و فایروال‌ها اشتراک‌گذاری کند. این کارها را نیاز نیست مدیران و کاربران به صورت مجزا انجام دهند و برای آن وقتی را استفاده کنند، بلکه به صورت خودکار این سلامت وضعیت در سیستم رخ خواهد داد.

 

سوفوس بسته Xstraem Protection  را به منظور امنیت بسیار بالا به کاربران و مدیران توصیه می‌کند. در صورتی که این افراد بخواهند به صورت خیلی ویژه از داده‌ها و اطلاعات خود حفاظت کنند، تمام اشتراک‌ها برای این گونه حفاظت‌ها وجود دارد و می‌توان آن‌ها را خریداری کرد. البته در صورتی که مدیران نیاز را در حفاظت‌های ابتدایی ببینند یا حتی اگر بخواهند آن را سفارشی کنند می‌توانند بسته حفاظتی استاندارد یا ماژول‌های حفاظتی را انتخاب و خریداری نمایند.

سخن پایانی

سوفوس یکی از ارائه دهندگان بهترین فایروال‌ها دنیا است که توانسته نظر مساعد بسیاری از مدیران و کاربران حرفه‌ای دنیای تکنولوژی را به خود جلب کند.

گزارش‌دهی قوی، قابلیت‌های کلود، جلوگیری از حملات فیشینگ، توانایی شناسایی به‌روز‌ترین بد افزارها، ایجاد امنیت کامل شبکه تنها برخی از مزایا و ویژگی‌های سوفوس فایروال XGS می باشد. در این مطلب قصد داشتیم شما را با سری XGS سوفوس آشنا کنیم و به برخی مشخصات و ویژگی‌های این محصول امنیتی بپردازیم. در صورتی که شما هم به فکر ایجاد فضایی امن برای داده‌های خود هستید Sophos Firewall XGS می‌تواند به شما در این راه کمک کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)