Sophos Firewall XG

Sophos Firewall XG
دسته بندی: مقالات برچسب ها :

فایروال سوفوس XG

Sophos Firewall XG را باید در ردیف فایروال‌های جدید سوفوس قرار داد که با فناوری‌های بی‌نظیری که در آن به کار گرفته شده می‌تواند هر تهدیدی را خنثی کند. طراحی این مدل از فایروال توانسته با آینده‌گری دقیق تمام خطرات احتمالی همچون نرم افزارهای ناشناخته یا تهدیدهای جدید و داده‌های ناشناس را یافته و از هر گونه آسیبی به سیستم و شبکه خودداری کند.

 

از خدماتی که این دسته‌بندی می‌تواند به خوبی روی آن مانور دهد، ارائه گزارشات کامل و جامع از تمام فعالیت‌ها است که برای کاربران هیچ هزینه‌ای را در بر ندارد. البته به جز این مورد کاربر می تواند         iView  سوفوس را روی چند فایروال فعال کند و از این طریق گزارشات متمرکزی را به دست آورد.

فایروال سوفوس XG

ویژگی‌های فایروال Sophos Firewall XG

این فایروال و تکنولوژی های پیشرفته‌ای که در آن به کار گرفته شده می‌تواند به خوبی از هر نوع باج افزار و تهدیدات مخرب پیشگیری کند. از جمله این ویژگی ها می توان به.IPS بی نظیر، محافظت پیشرفته در مقابل خطرات، به کارگیری سرویس  Cloud Sandbox، مدیریت وب و نرم افزار، آنتی ویروس دو گانه و… اشاره نمود که تنها بخشی از امکانات و خدمات سوفوس فایروال XG است.

 

نصب آسان و بدون دردسر این فایروال مدیریت آن را بسیار آسان کرده و بدون هیچ پیچیدگی خاصی می‌توان با نصب آن از امکانات فوق العاده این محصول استفاده کرد. قرار گیری پردازنده‌های چند هسته‌ای اینتل، درایوهای SSD، اسکن پیشرفته IMDB دست به دست هم داده‌اند که فایروال XG را به یکی محصول بی‌نظیر در دنیا تبدیل کنند.

این فایروال در حال حاضر تنها دستگاه امنیتی شبکه بوده که می‌تواند به خوبی و به صورت دقیق مکان حادثه و خطر را شناسایی کند و راه را بر آن ها ببندد. البته این ویژگی با Sophos Security Hearbeatکه Telemetry و Health Status را با End-point سوفوس و فایروال اشتراک‌گذاری می‌کند به وجود آمده است.

 

معیار و شاخص User Threat Quotient سوفوس را باید یک ویژگی کم‌نظیر در میان هم رده‌ها و دیگر محصولات دانست. این ویژگی به صورت دقیق و کاملا هوشیارانه عملکرد کاربر را رصد و مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 

اگر به دنبال تکنولوژی‌های پیشرفته VPN باشید باید حتما آن را در فایروال XG پیدا کنید. فناوری بی نظیر و ساده‌ای در VPN که شامل پورتال HTML5 قرار دارد که می‌تواند کنترل و دسترسی از راه دور را برای کاربر تامین کند.

 

کنترل راحت فایروال‌های متعدد

Sophos Central  را می‌توان پلتفرم نهایی Cloud- management دانست که برای تمامی زیر مجموعه‌ها و زیر شاخه‌های سوفوس می‌باشد. برای این گزینه باید حتما از راه اندازی‌های همه روزه، راحت کردن مدیریت فایروال نام برد که به خوبی از آن‌ها پشیبانی می‌کند. بک آپ، هشدار‌دهی سیستم، بروز رسانی‌های آسان و فراهم کردن سریع فایروال‌های متعدد را می‌توان از دیگر آپشن‌های این مورد دانست.

 

البته یکی از گزینه‌هایی که به اختیار خود کاربر فعال خواهد شد، استفاده از یک فیچر بوده که می‌تواند ابزاری برای کنترل و مدیریت multi-device جهت تهیه خط مشی هماهنگ با تمام موقعیت های به وجود آمده باشد. در صورتی که کاربر قصد داشته باشد ریپورتینگی مطمئن را در SG ،XGو  Cyberoam  داشته باشد، به آسانی می‌تواند این کار را با Sophos iView  برای خود فراهم آورد.

 

کنترل راحت فایروال های متعدد

سخن پایانی

پشتیبانی‌ها و کنترل‌هایی که این محصول می‌تواند ارائه دهد سبب شد تا بخواهیم شما را بیشتر سوفوس فایروال XG آشنا کنیم. سیاست‌های امنیتی و آپشن‌هایی که برای شکل دهی ترافیک برای این محصول طراحی شده است آن را به یک فایروال بی‌نظیر در دنیا مبدل می‌کند. از آن جا که این محصول حتی در برابر تهدیدهای ناشناس هم می‌تواند به خوبی عمل کند و راه نفوذ را بر آن‌ها ببند، پس به طور قطع بهترین کاربری را برای به وجود آوردن امنیت در شرکت‌ها و سازمان‌های مهم دارد.