سوالات متداول

سوالات متداول محصولات سوفوس


اگر نسخه پشتیبان فاقد تنظیمات HA پس از راه اندازی HA بازیابی شود، HA غیرفعال می‌شود. دستگاه اصلی با توجه به تنظیمات پشتیبان قابل دسترس است. دستگاه کمکی با نشانی IP مربوط به Admin قابل دسترس می‌باشد.

اگر هر یک از مجموعه دستگاه‌های HA را به صورت دستی همگام کنید، فایروال تمامی اتصالات پنهان شده را حذف می‌کند.

خیر. XG 210 را فقط می‌توان به XG 210 دیگری در HA متصل نمود. نمی‌توان جهت اتصال از XG 230 یا حتی SG 210 استفاده نمود.

خیر

برای وضعیت Active-Active:

  • هر دستگاه به حق اشتراک‌ و لیسانس خاص خود نیاز دارد و حق اشتراک‌های فعال (Active) باید در هر دو دستگاه دقیقا مطابقت داشته باشند.
  • امکان Sandstorm بدون در نظر گرفتن تاریخ انقضای هر دستگاه، بر تنظیمات HA تأثیر نمی‌گذارد.

برای وضعیت Active-Passive:

  • فقط دستگاه Active به حق اشتراک و لیسانس نیاز دارد. فایروال Sophos یک کپی از آن اشتراک‌ها را به دستگاه غیرفعال اختصاص می‌دهد، بنابراین در صورت خرابی دستگاه Active، می‌تواند پردازش را انجام دهد. ضروری است که اشتراک‌ها در دستگاه Active مورد نظر فعال شوند. باید اطمینان حاصل شود که HA فقط از دستگاهی راه‌اندازی شود که حق اشتراک معتبری دارد.
  • اگر از فایروال نرم‌افزاری یا مجازی استفاده می‌شود، تنها لازم است که یک مجوز پایه خریداری شود و پس از ثبت شماره سریال آن، فایروال Sophos آن را برای دستگاه Passive هم مدیریت میکند. نیازی به خرید جداگانه لیسانس پایه فایروال برای دستگاه Passive یا شماره سریال جداگانه نیست.
  • فایروالی که دارای حق اشتراک و لیسانس است باید به عنوان گره اصلی در راه‌اندازی HA تنظیم شود.

Sophos Security Heartbeat به فایروال Sophos XG و Sophos Cloud Endpoint نیاز دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص  Security Heartbeat و SG UTM می‌توانید به نشانی زیر مراجعه نمایید.

 

بله. نسخه جدید Sophos iView گزارش تلفیقی را برای دستگاه‌های UTM 9 ،XG Firewall و CyberoamOS ارائه می‌دهد.

Sophos UTM Manager - به اختصار SUM - بستر مدیریت متمرکز SG UTM است و همچنان مدیریت چندین دستگاه UTM 9 را پشتیبانی می‌کند، البته نمی‌تواند دستگاه‌های فایروال XG را مدیریت کند.

Sophos Firewall Manager - به اختصار SFM - بستر مدیریت متمرکز جدید برای XG Firewall است و نمی‌تواند دستگاه‌های UTM 9 را مدیریت کند. بنابراین اگر قصد دارید ترکیبی از دستگاه‌های UTM 9 و XG Firewall را در شبکه سازمان خود بکار بگیرید، برای مدیریت متمرکز به هر دوی SUM و SFM نیاز خواهید داشت.