سوالات متداول

دستگاه‌های سری SG Sophos با میان‌افزار UTM 9 (UTM 9 Firmware)، تحت عنوان بستر مدیریت تهدید یکپارچه (Unified Threat Management Platform – به اختصار UTM)، از محصولات پیشگام سوفوس بوده و برنده جوایز متعددی شده است.

سابقه طولانی و موفق Sophos UTM به چندین سال قبل باز می‌گردد. با این حال، سوفوس همچنان به توسعه و پشتیانی از این بستر مدیریتی ادامه خواهد داد. برای دریافت جزئیات بیشتر درباره Sophos UTM 9 و سری SG و ویژگی‌های منحصر به فرد آن، می‌توانید بر روی دگمه زیر کلیک کنید.

سیستم عامل جدید فایروال Sophos XG، بستر فایروال جدید سوفوس است که برخی از فناوری‌های عالی UTM 9 را با فناوری جدیدSophos Security Heartbeat ترکیب می‌نماید و رابط کاربری جدید، قابلیت اعمال سیاست‌ها و گزارش‌گیری مبتنی بر کاربر و موارد دیگر را پشتیبانی می‌کند.

این سیستم عامل از قبل روی دستگاه‌های سری XG نصب شده است، اما می‌توان دستگاه‌های سری SG را نیز به این سیستم عامل ارتقا داد. در ادامه با کلیک بر روی دگمه زیر می‌توانید درباره فایروال Sophos XG اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

سخت افزار این دو سری فایروال، یکسان می‌باشند با این تفاوت که در فایروال های سری SG، میان‌افزار UTM 9 (UTM 9 Firmware) نصب شده‌ است، در حالی که در فایروال های سری XG، میان‌افزار XG (XG Firewall Firmware) نصب شده‌ است.

بله. به‌عنوان یک مشتری Sophos SG UTM چنانچه دارای لیسانس معتبر هستید، می‌توانید هر زمانی که برای شما مناسب باشد، فایروال خود را به XG Firewall ارتقاء دهید.

سوفوس به همه مشتریان SG UTM پیشنهاد می‌کند با بکارگیری نسخه آزمایشی رایگان، مدتی را صرف آشنایی با XG Firewall جدید کنند.

خیر. با این که سوفوس مطمئن است که اکثر مشتریان Sophos SG UTM تمایل دارند که از بسیاری از ویژگی‌ها و مزایای جدید و عالی XG Firewall در طول زمان استفاده کنند، مطمئناً هیچ عجله‌ای در این زمینه وجود ندارد و مشتریان مجبور به انجام آن نیستند.

بله. احتمالاً در حال حاضر از ویژگی‌های جدید و فوق‌العاده UTM Elevated 9.4 لذت می‌برید و علاوه بر پشتیبانی مستمر از بستر Sophos UTM 9، شاهد توسعه چند نسخه جدید آن که اکنون در فاز برنامه‌ریزی قرار دارند، خواهید بود.

سیستم عامل فایروال Sophos XG به طور کامل بر روی تمام دستگاه‌های سخت‌افزاری سری Sophos SG و همچنین بر روی سخت‌افزارهای سازگار با Intel و بسترهای مجازی مشابه UTM 9 اجرا می‌شود.

سخت‌افزارهای سری UTM یا سری ASG (قبل از سری SG) قابل تبدیل به XG Firewall نیستند و مشتریانی که تمایل دارند آن را به XG Firewall ارتقاء دهند، باید با نمایندگی Sophos در مورد تعویض و جایگزینی کلی سخت‌افزار فایروال خود با یک دستگاه فایروال سری XG  صحبت کنند.

سوفوس اکیداً توصیه می‌کند که مشتریان تا زمان ارائه ابزارهای مهاجرت صبر کنند تا ارتقاء آسان انجام شود و در این خصوص می‌توانید در زمان مناسب با نمایندگی سوفوس که محصول را از آنها خریداری کرده‌اید، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

خیر. Sophos لیسانس شما را بدون هزینه اضافی از SG UTM به XG Firewall تغییر می‌دهد. هنگامی که مهاجرت را انتخاب می‌کنید، لیسانس شما به طور خودکار تغییر می‌کند.

برای اینکه مهاجرت تا حد امکان راحت باشد، سوفوس در حال توسعه مجموعه‌ای از ابزارها است که پروسه مهاجرت را ساده و خودکار می‌کند. جهت آگاهی از اخبار مرتبط با این ابزارها، سایت سوفوس را دنبال کنید یا با نمایندگی Sophos که محصول خود را از آن خریداری نموده‌اید، تماس بگیرید. در ادامه گزینه‌های مهاجرت و جدول زمانی (Timelines) توضیح داده شده است:

مهاجرت دستی: با وجود این که سوفوس اکیداً به مشتریان فعلی توصیه می‌کند که منتظر ارائه ابزارهای مهاجرت خودکار باشند، مشتریانی که می‌خواهند زودتر فایروال خود را به XG Firewall  ارتقاء کنند، می‌توانند این کا را بصورت دستی انجام دهند. در این مرحله هیچ ابزاری برای مهاجرت در دسترس نخواهد بود، بنابراین XG Firewall خود را از نو نصب، راه اندازی و تنظیمات کنید.

مهاجرت خودکار: سوفوس در حال برنامه‌ریزی ایجاد و طراحی ابزار ارتقاء خودکار است و پیش‌بینی می‌شود که در اوایل سال 2017 نسخه بتا ابزارهای ارتقاء برای فعال کردن مهاجرت خودکار ارائه شود. سوفوس آخرین اخبار را در خصوص ارائه ابزارهای مهاجرت خودکار منتشر می‌کند.