خرید WAF و نکات مهم در انتخاب آن

خرید waf
دسته بندی: مقالات برچسب ها : ,

یک WAF یک سیستم امنیتی است که برای محافظت از برنامه‌های وب در برابر حملات و تهدیدات امنیتی مختلف طراحی شده است. وقتی شما قصد خرید یک WAF را دارید، باید اطلاعات مختلفی را در نظر بگیرید تا بهترین تصمیم را بگیرید. در ادامه تعدادی از اطلاعات مهمی که باید در نظر داشته باشید را برای شما آورده‌ام:

همچنین بخوانید: WAF چیست؟ و از چه تهدیداتی جلوگیری می کند؟

نیازهای امنیتی: ابتدا باید نیازهای امنیتی خود را تعیین کنید. به‌عنوان مثال، آیا شما نیاز به محافظت در برابر حملات DDoS، حملات از طریق اجرای کد ناخواسته (RCE)، حملات نفوذی، یا حملات تزریق SQL دارید؟

مقیاس‌پذیری: وقتی که یک WAF را انتخاب می‌کنید، باید توانایی آن در مقیاس‌پذیری با نیازهای شما را بررسی کنید. آیا می‌تواند با ترافیک بالا و بزرگ شما سازگار باشد؟

قابلیت‌ها و ویژگی‌ها: باید ویژگی‌های امنیتی و قابلیت‌های مرتبط با مدیریت WAF را بررسی کنید. به عنوان مثال، آیا WAF قابلیت تشخیص و مسدود کردن حملات خاصی را دارد؟ آیا قابلیت تعیین قوانین سفارشی دارد؟

عملکرد: عملکرد WAF در تشخیص و مسدود کردن حملات بسیار مهم است. باید عملکرد آن در کاهش اثرات جانبی و اشتباهی (False Positive) نیز راهنمایی کند.

پشتیبانی فنی: مهم است که از وجود یک تیم پشتیبانی فنی قوی و مناسب تا زمان وقوع حملات و مشکلات امنیتی مطلع شوید. همچنین، بررسی قابلیت‌های تعمیر و بازیابی سریع از مشکلات نیز مهم است.

هزینه: هزینه‌ی مربوط به تهیه و نصب WAF نیز باید در نظر گرفته شود. باید با توجه به بودجه خود، یک WAF را انتخاب کنید که بهترین ارزش را ارائه می‌دهد.

تطبیق با بستر فناوری: باید مطمئن شوید که WAF انتخابی با تکنولوژی‌ها و پلتفرم‌های شما سازگاری دارد و می‌تواند در محیط شما به درستی عمل کند.

مطالبه و تعهدات قرارداد: قبل از خرید، تمام مطالبه‌ها و تعهدات قرارداد را دقیقاً مورد بررسی قرار دهید تا از جزئیات مالی و حقوقی آگاهی کاملی داشته باشید.

تجربه کاربران: نظرات و تجربیات کاربران و مشتریانی که از WAF استفاده کرده‌اند نیز می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین گزینه کمک کند.

اهمیت انتخاب مناسب WAF برای امنیت برنامه‌های وب نباید نادیده گرفته شود. بهتر است با دقت و با توجه به نیازهای خاص خود این تصمیم را بگیرید تا بتوانید برنامه‌های وب خود را به بهترین شکل ممکن محافظت کنید.

آیا خرید WAF انتخاب نهایی و قطعی برای حفاظت است؟

هرچند یک WAF یک ابزار مهم برای محافظت از برنامه‌های وب در برابر حملات امنیتی است، اما نمی‌تواند از همه تهدیدات جلوگیری کند و به تنهایی کافی نیست. WAF به موارد زیر معمولاً محدود می‌شود:

حملات سرور: WAF عمدتاً تمرکز خود را بر روی حملات به برنامه‌های وب می‌گذارد و نمی‌تواند از حملات به لایه‌های سیستم عامل و سرویس‌های شبکه جلوگیری کند.

تهدیدات داخلی: WAF به عنوان یک سیستم محافظت از ورودی‌ها و خروجی‌های برنامه‌ها عمل می‌کند، اما نمی‌تواند تهدیدات داخلی نظیر زیرساخت‌های ناامن، کارمندان بدنیا، یا عملیات نفوذی داخلی را مدیریت کند.

آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری: WAF نمی‌تواند آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری را برای شما رفع کند. شما باید به روزرسانی‌ها و ترمیمات امنیتی نرم‌افزارهای خود را اجرا کنید.

تهدیدات اجتماعی: WAF نمی‌تواند از تهدیدات اجتماعی نظیر مهندسی اجتماعی یا فریب کاربران جلوگیری کند.

حملات نفوذی داخلی: اگر یک حمله‌کننده به عنوان یک کاربر مجاز وارد شود و سپس حمله داخلی را آغاز کند، WAF ممکن است نتواند از این نوع حملات جلوگیری کند.

بنابراین، استفاده از WAF تنها یک قسمت از استراتژی امنیتی شما باید باشد. شما نیاز به ترکیب ابزارهای امنیتی مختلف دارید که به ترتیب با چالش‌ها و تهدیدات خاص شما مقابله کنند. این ابزارها شامل ویروس‌نگاری، مانیتورینگ امنیتی، آسیب‌پذیری‌یابی، مدیریت شناسایی و دسترسی، و بسیاری ابزارهای دیگر می‌شوند. از طریق یک استراتژی امنیتی جامع، شما می‌توانید امنیت برنامه‌های وب خود را بهبود ببخشید.

خرید WAF سوفوس

یکی از ویژگی‌های مهم و کاربردی در فایروال‌های سوفوس، تنظیمات قوانین waf برای حفاظت از برنامه‌های تحت وب است. با قوانین WAF، می توان با فیلتر کردن ترافیک HTTP، از برنامه های وب در برابر حملات و نشت داده ها محافظت کرد.

خرید waf سوفوس

تنظیمات waf در سوفوس به سادگی و در سه مرحله قابل پیاده‌سازی است. این ویژگی در تمامی مدل فایروال‌های سوفوس وجود داشته و با خرید لایسنس مناسب می‌توان به سادگی از آن استفاده کرد.

برای آشنایی با این ویژگی در فایروال سوفوس می‌توانید از دموی سوفوس استفاده نمایید و همچنین با مشاوره کارشناسان فروش بهترین دستگاه waf، مناسب با سازمان خود را خریداری نمایید.

همچنین بخوانید: آموزش ایجاد WAF بر روی فایروال سوفوس