معرفی قابلیت جدید سوفوس DNS Protection

دسته بندی: اخبار برچسب ها : ,

سیستم نام دامنه یا همان DNS  یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های شبکه و اینترنت است که وظیفه ترجمه نام‌های دامنه به آدرس‌های IP را بر عهده دارد. این سیستم نقش مهمی در عملکرد اینترنت ایفا می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی به وب‌سایت‌ها، سرویس‌ها و منابع دیگر در اینترنت دسترسی داشته باشند.

با توجه به اهمیت DNS، امنیت این سیستم نیز بسیار مهم است. در صورت عدم رعایت امنیت  DNS، مجرمان سایبری می‌توانند از این سیستم برای انجام حملات مختلف استفاده کنند.

از این رو شرکت سوفوس قابلیت جدیدی را با نام Sophos DNS Protection توسعه‌داده است تا یک لایه امنیت جدید به اکو سیستم خود اضافه کند. در ادامه این مقاله با قابلیت‌ها و ویژگی‌های DNS Protection  سوفوس آشنا خواهیم شد.

امنیت اینترنت و وب بهبود یافته

Sophos DNS Protection  لایه دیگری از امنیت را به هر شبکه اضافه می‌کند. این سرویس برای جلوگیری از دسترسی به دامنه‌های ناامن و ناخواسته در تمام پورت‌ها، پروتکل‌ها و برنامه‌ها – از هر دو دستگاه مدیریت‌شده و غیرمدیریت‌شده – کار می‌کند.

DNS Protection  با ابزارهای موجود امنیت شبکه و اعمال سیاست‌های امنیتی شما – از Sophos یا هر فروشنده دیگری – کاملاً سازگار است. DNS Protection را می‌توان در عرض چند دقیقه مستقر کرد: افزودن امنیت بیشتر به سازمان شما هرگز تا این حد آسان نبوده است.

Sophos DNS Protection  یک سرویس Name Resolution با دسترسی جهانی با کنترل‌های سیاست و گزارش‌دهی یکپارچه در Sophos Central است. این سرویس با بهره‌گیری از هوش تهدید بلادرنگ SophosLabs سازمان شما را از فعالیت‌های مخرب دامنه محافظت می‌کند و به شما امکان می‌دهد سیاست‌های خود را برای دسته‌ها یا فهرست‌های دامنه اعمال کنید.

با استفاده از Sophos DNS Protection به جای Resolver DNS عمومی موجود، می‌توانید از دسترسی هر دستگاه به دامنه‌های مرتبط با تهدیدات امنیتی و سایر وب‌سایت‌های ناخواسته مطابق با سیاست های تعریف شده در شبکه جلوگیری کنید.

DNS Protection  حفاظت ارائه شده توسط سایر ویژگی‌های امنیتی فایروال سوفوس را تکمیل می‌کند. استقرار آن در شبکه‌ای که توسط فایروال سوفوس محافظت می‌شود، یک لایه حفاظتی اضافی ارائه می‌کند که تضمین می‌کند همه پروتکل‌ها و پورت‌ها در برابر دسترسی به دامنه‌های خطرناک یا نامناسب محافظت می‌شوند.

ویژگی جدید سوفوس

گزارش‌دهی یکپارچه

Sophos DNS Protection  با داشبوردها و گزارش‌های جامع، دید عمیقی نسبت به دامنه‌های بازدید شده از شبکه شما ارائه می‌دهد.

گزارش دهی یکپارچه

حفاظت برای شبکه ها

در این نسخه اولیه، انتخاب سیاست و دسترسی به DNS Resolver بر اساس آدرس IPv4 عمومی مبدا درخواست‌های DNS انجام می‌شود. از این رو، محافظت از دستگاه‌های فردی که از شبکه‌ای به شبکه دیگر (یا از سایتی به سایت دیگر) منتقل می‌شوند مناسب نیست. آدرس‌های IP پویا زمانی که با یک ارائه دهنده DNS پویا استفاده شوند، پشتیبانی می‌شوند.

ادغام محصولات

علاوه بر این، داده‌های log و اطلاعات Sophos DNS Protection با Sophos Data Lake برای تحلیلگران شکار تهدید Sophos XDR و MDR به اشتراک گذاشته می‌شود تا به شناسایی تهدیدات و مهاجمان فعال در شبکه کمک کند.

بدون هزینه اضافی برای مشتریان فایروال سوفوس با لایسنس Xstream Protection

نسخه اولیه DNS Protection در حال اضافه شدن به لایسنس Xstream Protection است و ارزش بیشتری را به این مجموعه فوق‌العاده از راهکارهای حفاظتی برای مشتریان فعلی فایروال سوفوس به همراه خواهد داشت.

شروع به کار

شروع به کار با Sophos DNS Protection آسان است.

کافی است در تنظیمات DNS موجود از IP های DNS سوفوس استفاده کنید. به همین سادگی!

داشبور DNS

منبع: News Sophos