بهترین فایروال سخت افزاری 2023 از نگاه گارتنر

بهترین فایروال سخت افزاری 2023
دسته بندی: اخبار برچسب ها :

در دنیای دیجیتال پیچیده امروزی، حفاظت از امنیت شبکه‌ها و سیستم‌های کامپیوتری بی‌شک از اهمیت چشمگیری برخوردار است. روزانه تعداد بیشماری از تهدیدات امنیتی و حملات اینترنتی به شبکه‌ها و داده‌ها رخ می‌دهد که امنیت اطلاعات افراد و سازمان‌ها را به چالش می‌کشد. یکی از ابزارهای حیاتی برای مقابله با این تهدیدات، فایروال‌ می‌باشد. این مقاله به بررسی بهترین فایروال‌های سخت‌افزاری و اهمیت انتخاب درست آنها برای امنیت شبکه پرداخته و نکات کلیدی را برای انتخاب یک فایروال موثر و مناسب مورد بررسی قرار خواهد داد.

گارتنر، یکی از معتبرترین مؤسسات بین‌المللی ارزیابی محصولات فناوری اطلاعات است که نتایج تحقیقات و پژوهش های خود را در زمینه های مرتبط با فناوری به طور متناوب منتشر می کند. در این گزارش بهترین فایروال سخت افزاری در سال 2023 معرفی و ارزیابی شده است.

همچنین بخوانید: فایروال سخت افزاری چیست؟

بهترین فایروال سخت افزاری 2023 فایروال سوفوس

شرکت سوفوس برای دومین سال متوالی موفق به دریافت نشان Peer Insights Customers’ Choice 2023 از مؤسسه گارتنر در بخش فایروال شبکه شد.Peer Insights Customers’ Choice 2023

در طول دو سال گذشته، کاربران بر مبنای ۴۶۲ بررسی تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۳، سوفوس را با امتیاز میانگین ​​۴.۷ از ۵  انتخاب کرده اند. همچنین، سوفوس تنها برندی است که در دو گروه پلتفرم‌های محافظت از نقاط پایانی سال ۲۰۲۱ و فایروال تحت شبکه سال ۲۰۲۳ انتخاب شده است. علاوه بر این، فایروال سوفوس تنها برندی است که در بخش های عمومی، دولتی و آموزشی با نظر کاربران انتخاب شده است.

 

به باور سوفوس و همچنین نظرات کاربران بی طرف که توسط Gartner به صورت منظم ارزیابی شده‌اند، محافظت پیشرفته، دید گسترده و مدیریت آسان فایروال های سوفوس از عوامل موثر در انتخاب کاربران بوده است.

 

برخی از نظرات کاربران شرکت‌های بزرگ مستقل مورد تأیید Gartner Peer Insights در خصوص فایروال سوفوس شامل موارد زیر است:

نظرات کاربران سوفوس

فهرست کامل نظرات و بارخوارد های کاربران در این لینک قابل مشاهده است: نظرات مشتریان سوفوس در گارتنر

 

بهبود امنیت شبکه به کمک فایروال سوفوس

فایروال سوفوس حفاطت قدرتمند به همراه کارایی بالا حتی برای پرترافیک ترین شبکه ها را فراهم می آورد.
از جمله این موارد که در فایروال دیگری نخواهید دید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افشای ریسک‌های پنهان – فایروال‌های سوفوس ریسک‌های مخفی را از طریق انواع داشبوردها و گزارش‌های بصری و جامع بهتر از سایر رقبا افشا می‌کنند.

مسدودسازی تهدیدات ناشناخته – فایروال‌های سوفوس با بررسی‌های سریع و بهینه مبتنی بر TLS و مجموعه‌ای از قابلیت‌ها حفاظتی پیشرفته که به‌سادگی هم قابل مدیریت هستند  تهدیدات ناشناخته را سریع‌تر، ساده‌تر و مؤثرتر از سایر فایروال‌ها مسدود می‌کنند.

واکنش خودکار به رخدادها – دیواره های آتش سوفوس با بکارگیری ویژگی Synchronized Security و تکیه بر قابلیت بی‌نظیر Sophos Security Heartbeat به‌صورت خودکار اطلاعات تهدید را با محصولات امنیت نقاط پایانی این شرکت که بر روی سرورها و ایستگاه‌های کاری سازمان نصب هستند همسان کرده و نسبت به آن تهدید واکنشی مؤثر نشان می‌دهند.

جهت مشاهده گزارش کامل گارتنر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: گزارش کامل گارتنر

خلاصه ای از امتیازات کاربران به فایروال سوفوس

تصویر زیر، بخشی از مشتریان سوفوس را به همراه امتیازات آنها به این فایروال نمایش می دهد. سوفوس با کسب امتیاز 4.7، بهترین فایروال سخت افزاری 2023 انتخاب شده است.

امتیازات کاربران به فایروال سوفوس

 

فایروال فورتی نت، در رتبه دوم

فایروال فورتی نت با میانگین امتیاز 4.6 در لیست بهترین فایروال های سخت افزاری در جایگاه دوم قرار گرفت.

فورتی نت پرطرفدارترین فایروال، با بیش از 509 نظر می باشد. محصول مورد بررسی فورتی نت در این گزارش، فایروال سخت افزاری  FortiGate: Next Generation Firewall (NGFW) بوده است.

امتیازات کاربران به فایروال فورتی نت

چرا مشتریان فایروال سخت افزاری فورتی نت را انتخاب می کنند؟

فایروال فورتی گیت با استقرار ساده، مدیریت یکپارچه و قابلیت اطمینان عالی، امنیت پیشرفته ای را در عوامل مختلف ارائه می دهند. آنها از شبکه ها در برابر انواع تهدیدات، از جمله بدافزار، نفوذ، و حملات انکار سرویس (DoS) محافظت می کنند و می توانند در شعب، دانشگاه ها، مراکز داده و محیط های ابری مستقر شوند.

فایروال سیسکو

فایروال سیسکو (Cisco Firewall) یک دستگاه امنیتی است که برای محافظت از شبکه‌ها در برابر تهدیدهای امنیتی استفاده می‌شود. این فایروال توسط شرکت (Cisco Systems, Inc.) تولید می‌شود و دارای ویژگی‌های زیر است. فایروال سیسکو نیز یکی از محبوب ترین فایروال ها در کشورهای آمریکای شمالی می باشد.

در تصویر زیر گزارش نظرات کاربران فایروال سخت افزاری سیسکو در گارتنر می باشد، فایروال سیسکو با میانگین امتیاز 4.5 و مجموع 160 نظر یکی از فایروال های محبوب به انتخاب مشتریان است.

کسب جایزه رهبری استراتژی رقابتی توسط سوفوس

فایروال Sophos در ماه سپتامبر 2023 توانست جایزه معتبر رهبری استراتژی رقابتی Frost & Sullivan را در صنعت فایروال نسل بعدی (NGFW) دریافت کند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

جایزه رهبری استراتژی رقابتی 2023

خرید فایروال سخت افزاری

برای خرید فایروال سخت افزاری مناسب سازمان و شرکت خود، می توانید از راهنمای زیر استفاده نمایید. این راهنما با مقایسه فایروال های سخت افزاری موجود در بازار، ویژگی ها و مزایای هر کدام از آن، انتخاب یک فایروال مناسب را برای شما آسان خواهد کرد.

راهنمای خرید فایروال سخت افزاری