بهترين برندهای فايروال سخت‌افزاری موجود در بازار ایران

بهترین فایراوال سخت افزاری موجود در بازار
دسته بندی: مقالات

فایروال‌ها جزء جدایی‌ناپذیر امنیت شبکه‌ها و اولین اقدام امنیتی شرکت‌ها برای محافظت از زیرساخت‌های خود هستند. هدف اصلی آن‌ها بازرسی ترافیک ورودی یا خروجی، و دادن اجازه ورود یا مسدود کردن بسته‌‌های داده با توجه به تنظیمات از‌پیش‌تعیین‌شده است. در ادامه برخی از بهترین برند‌های فایروال سخت‌افزاری را با شرح کوتاهی بر هر کدام‌، معرفی کرده‌ایم.

همچنین بخوانید: فایروال چیست؟

  • سیسکو (Cisco)

کمپانی سیسکو که از پرچمداران تولید تجهیزات شبکه می‌باشد و نامی آشنا برای متخصصان حوزه شبکه است، نیاز چندانی به تعریف و تمجید ندارد، با این حال در مورد فایروال‌های تولیدی این شرکت باید بگوییم که خط فایروال Firepower از بهترین فایروال‌هایی است که می‌توانید برای محافظت از شبکه خود تهیه کنید. این فایروال‌ها را در محیط‌های مختلف، از کسب‌وکارهای کوچک گرفته تا مراکز داده درجه یک اپراتورها می‌توانید پیدا کنید.فایروال سیسکو

 

 

یکی دیگر از بهترین برندهای فایروال‌های سخت‌افزاری، فایروال‌های سوفوس هستند که راهکاری قدرتمند برای فراهم کردن محافظت بالا در شبکه می‌باشند. این فایروال‌ها از شبکه شما در برابر آخرین تهدیدات محافظت کرده و در عین حال ترافیک برنامه‌های مهم SaaS، SD-WAN و ابری شما را تسریع می‌کنند. فایروال‌های NGFW سری XG سوفوس شامل ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند استقرار و پیکربندی خودکار، و همچنین پشتیبانی از زیرساخت‌های ابری AWS و Azure هستند. از دلایل محبوبیت و شناخته‌شده بودن این فایروال‌ها می‌توان به سهولت در استفاده و قابلیت‌های راه‌اندازی خودکار اشاره کرد. فایروال‌های Sophos توسط بسیاری از متخصصان امنیت شبکه توصیه می‌شوند، زیرا راه‌حلی قوی و جامع هستند و تمام بسته‌ها را فیلتر می‌کنند.

سوفوس XG

 

 

  • جونیپر (Juniper)

فایروال‌های نسل بعدی (NGFW ، از جمله محصولات شاخص Juniper، حفاظت یکپارچه را در تمام نقاط ارتباط داده ارائه می‌دهند. فایروال‌های NGFW این برند به‌دلیل عملکرد بالا و سهولت در مدیریت شناخته‌شده هستند. به‌عنوان مثال، NGFW‌های سری SRX Juniper Networks UTM عملکرد بالایی دارند. آن‌ها، خط مشی‌های برنامه مبتنی بر IP و همچنین اطلاعات تهدید را ارائه می‌کنند که توسط سرویس مبتنی بر ابر پیشگیری از تهدید پیشرفته Sky Juniper ارائه می‌شود. می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات و شبکه  شما با دستگاه‌های امنیتی سری SRX، به‌خوبی محافظت و کنترل می‌شوند.

 

FortiGate رشد قابل توجهی را به‌عنوان تولید‌کننده تجهیزات امنیتی در سال‌های گذشته تجربه کرده است. این شرکت برخی از انعطاف‌پذیرترین دستگاه‌های فایروال (هر دو مدل UTM و مدل‌های Enterprise-Grade) را روانه بازار کرده است. FortiGate 30E برای مشاغل کوچک تا متوسط ​​طراحی شده است و خدمات حفاظت کامل و مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) را به کاربران ارائه می‌دهد. سری NGFW این برند از محبوب‌ترین فایروال‌های موجود در بازار است که عملکرد بالایی ارائه می‌دهد. NGFWهای کمپانی فورتی‌نت، SD-WAN، ضد بدافزار، UTM و موارد دیگر را برای انعطاف‌پذیری جامع در زیرساخت‌های IT سازمان یکپارچه می‌کنند. دستگاه‌های Fortigate از ویژگی VDOM پشتیبانی می‌کنند که به شما امکان می‌دهد چندین فایروال مجازی را روی یک دستگاه سخت‌افزاری ایجاد کنید و در نتیجه شبکه را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید.

فایروال فورتی گیت

 

 

  • پالو آلتو (Palo Alto)

پالو آلتو از جمله فایروال‌هایی است که می‌توان آن را در زمره بهترین فایروال‌ها در نظر گرفت. پالو آلتو انواعی از فایروال‌های سخت افزاری را ارائه می‌کند که سخت‌افزارهای فیزیکی و راه‌حل‌های مجازی و فایروال‌های مبتنی بر ابر را شامل می‌شود. همان‌طور که شرکت‌ها شبکه‌ای روبه‌رشد از کارمندان را ایجاد می‌کنند، حفاظت ابرمحور مانند راه‌حل‌های پالو آلتو می‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که به آن نیاز دارند. از آن‌جایی که پالو آلتو در درجه اول بر روی خدمات در سطح سازمانی متمرکز است، فایروال‌های این کمپانی چندان برای یک دفتر کوچک مناسب نیستند.

راه‌حل‌های NGFW (نسل بعدی فایروال) پالو آلتو به‌خاطر عملکرد قوی مبتنی بر ابر که برای سازگاری ویژه با اشتراک‌گذاری فایل آنلاین طراحی شده است، در دنیای امروز بسیار کاربردی هستند. شرکت‌ها بیشتر از هر زمان دیگری از موقعیت‌های کاری از راه دور را استقبال می‌کنند، بنابراین یافتن گزینه‌های فایروال مناسب که از این نوع شبکه به‌شیوه‌ای ایمن پشتیبانی ‌کنند، مهم است.  راه‌حل‌های NGFW از تونل‌های سایت به سایت استفاده می‌کنند که می‌تواند به فضای ذخیره‌سازی ابری که شرکت شما از آن استفاده می‌کند متصل شود، بنابراین از هر چیزی که بین کارمندان منتقل می‌شود، محافظت می‌شود.

 

 

  • سونیک ‌وال (SonicWall)

اگر شما یک کسب‌وکار یا استارت‌آپ یا در حال رشد هستید که تا حد زیادی به ارائه خدمات آنلاین یا مدیریت داده‌ها وابسته است، ممکن است هنوز کاملاً برای راه‌حل‌های پیشرفته و پیچیده، برای مثال در سطح سیسکو، آماده نباشید. از طرفی شما نمی‌توانید امنیت شبکه و سامانه‌های خود را رها کنید، بنابراین یک راهکار همه‌کاره و چابک برای شرکت‌های کوچک روبه‌رشد مانند شرکت شما مناسب خواهد بود. اینجاست که SonicWall وارد میدان می‌شود. گزینه‌های فایروال سطح پایه SonicWall راه‌حل‌های عالی برای کسب‌وکارهای کوچک ارائه می‌دهد. فایروال‌های SonicWall برای ارائه بهترین عملکرد بهینه‌سازی شده‌اند، از یادگیری ماشین برای بهبود امنیت استفاده می‌کنند و گزینه‌های استقرار سریع را ارائه می‌دهند تا شما و تیم‌تان بتوانید به ساده‌ترین شکل آن‌ها را راه‌اندازی کنید.