مقایسه فایروال های سازمانی با یکدیگر از نگاه فارستر

فایرال سازمانی
دسته بندی: مقالات برچسب ها :

شرکت فارستر (Forrester) یکی از معتبرترین موسسات بین‌المللی ارزیابی محصولات فناوری اطلاعات که در سال 1983 تاسیس شد.

فارستر بررسی فایروال

این شرکت گزارش های خود را تحت عنوان Forrester Wave™ ارائه می دهد. در واقع Forrester Wave™ راهنمای خریدارانی است که گزینه‌های خرید خود را در یک بازار فناوری در نظر می‌گیرند و بر اساس تحلیل و نظر فارستر است.

برای ارائه یک فرآیند عادلانه برای همه شرکت‌کنندگان، فارستر از یک روش عمومی استفاده می کند.

فارستر در گزارش سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۲ خود، شرکت سوفوس (Sophos) را به‌عنوان «بازیگری قدرتمند» در حوزه «فایروال‌های سازمانی» معرفی کرده است.

مودار زیر جایگاه شرکت‌های مطرح ارائه‌کننده محصولات «فایروال‌های سازمانی» (Enterprise Firewalls) را بر اساس آخرین ارزیابی فارستر نشان می‌دهد:

مقایسه فایروال سازمانی

در این ارزیابی عوامل زیر تأثیرگذار بوده است:

  • چشم‌انداز محصول
  • اجرای نقشه راه
  • پشتیبانی از محصولات و خدمات
  • کارآمدی
  • هوش تهدید
  • پشتیبانی از مدل «اعتماد صفر» (Zero Trust)
  • IP Sec و VPN

 

فارستر در گزارشات خود محصولات را به دسته های رهبران، بازیگر قدرتمند و مدعیان تقیسم می کند.

رهبران (Leaders)

فایروال پالو آلتو

o Networks که مدت‌ها به عنوان مخترع فایروال نسل بعدی (NGFW) شناخته می‌شد، نوآوری واقعی را در معیارهای متعدد در فضای امنیت شبکه نشان می‌دهد. چشم انداز این شرکت برای امنیت شبکه با اصول هوش مصنوعی و Zero Trust آمیخته شده است.

فورتی نت

فورتی نت از نظر عملکرد و ارزش برتر است و طیف گسترده ای از خدمات پس از فروش را ارائه می دهد. فورتی نت که مدت‌ها به دلیل رویکرد پرهزینه‌اش در امنیت شبکه شناخته می‌شد، پلتفرم انعطاف‌پذیر و توانمندی را با محصول شاخص خود، فایروال فورتی گیت ارائه می دهد.

بازیگر قدرتمند (Strong Performer)

فایروال سوفوس

بر اساس گزارش فارستر شرکت سوفوس موفق به کسب جایگاه «بازیگر قدرتمند» (Strong Performer) شده است.

همچنین این شرکت، بالاترین امتیاز ممکن را در معیارهای «چشم‌انداز محصول» (Product Vision)، «اجرای نقشه راه» (Execution Roadmap) و «پشتیبانی از محصولات و خدمات» (Supporting Products and Services) دریافت کرده که همگی در دسته «استراتژی» قرار دارند. از جمله محصولات پیشرفته سوفوس می‌توان به فایروال‌های سری XGS با پردازنده‌های Xstream Flow که اخیراً قابلیت Xstream SD-WAN به آن افزوده شده اشاره کرد. این محصول حفاظت و عملکرد متفاوت و بی‌نظیری را برای مشتریان تامین می‌کند.

بر طبق آخرین گزارش فارستر، سوفوس چشم‌انداز کوتاه‌مدت جسورانه‌ای برای امنیت شبکه‌های هیبریدی دارد. این شرکت با پشتیبانی از ZTNA، پیاده‌سازی این معماری جدید را هم در بستر رایانش ابری (Cloud) و هم در محل مشتری (On-premise) امکان‌پذیر ساخته است.

سوفوس در دو معیار «اثربخشی» (Efficacy) و «هوش تهدید» (Threat Intelligence) نیز بالاترین امتیاز را کسب کرده است. این شرکت همواره با بهبود فناوری‌های امنیتی خود و به پشتوانه کارشناسان و تحلیلگران حرفه‌ای سوفوس در تیم‌هایی همچون Sophos X-Ops ،SophosLabs ،SophosAI و Sophos SecOps که بستر را برای استخراج اطلاعات جامعی از تهدیدات فعال و در پیش رو مهیا می‌کنند مشتریان را به‌نحوی موثر و نوآورانه از گزند حملات پیشرفته سایبری ایمن نگاه می‌دارد. فایروال‌های سوفوس به‌طور منحصربه‌فردی با پلتفرم‌های نسل بعدی نقطه پایانی، XDR و MDR این شرکت یکپارچه شده‌اند تا دید و پاسخی بی‌نظیر به تهدیدات فعال ارائه دهند.پ

فایروال سیسکو

شرکت سیسکو بازگشت خود را با استراتژی جفت شدن فایروال های ترکیبی کاری و ابری متصور است. با این حال، مشتریان این شرکت در انتقال کامل از فایروال های قدیمی ASA به خانواده محصولات NGFW فایروال آهسته عمل می کنند.

فایروال جونیپر

این فایروال جزو فایروال های سازمانی می باشد که می تواند به خوبی با شبکه یکپارچه می شود، اما خدمات پشتیبانی آن ضعیف عمل می کند. جونیپر یکی از معدود فایروال هایی است که می تواند هم DNS را از طریق TLS و هم الگوریتم های تولید دامنه مبارزه را رمزگشایی کند. در همین حال، ویژگی های SD-WAN و تجزیه و تحلیل بدافزار آن نسبت به رقبا نیاز به بهبود دارد. پ

فایروال سونیک وال

شرکت سونیک وال در سال 2016 از دل جدا شد و چهار سال را صرف بازسازی نام تجاری خود و به روز کردن لوازم خود به عنوان یک فروشنده مستقل فایروال کرد. هنگامی که همه‌گیری در سال 2020 شیوع پیدا کرد، سایر فروشندگان فایروال مجبور شدند کل خطوط تولید را به تعویق بیاندازند، اما SonicWall تمام نقاط عطف توسعه خود را برآورده کرد و 95٪ از لوازم خود را در عرض سه روز ارسال کرد.
سونیک وال دارای یک اکوسیستم غنی با بسیاری از برنامه های MSP/MSSP برای بازارهای کوچک و متوسط است. همچنین مشارکت قابل توجهی با Perimeter 81 برای امنیت ارائه شده در ابر دارد. سونیک وال علاوه بر جعبه شنی کاملاً جدید on-prem و cloud خود، از یک رابط تشخیص سریع و بی‌درنگ برای تشخیص حملات روز صفر استفاده می‌کند.

مدعیان (Contenders)

فایروال باراکودا

فایروال باراکودا در فضاهای کوچک می درخشد اما با عملکرد پیشرفته سازمانی مبارزه می کند. شرکت باراکودا به مشتریان تجاری کوچک و متوسط ​​توانایی ارتقاء راهکارهای امنیتی خود را بدون کاهش بودجه را می دهد. برای سال 2022، باراکودا به دنبال گسترش و ارتقای گزینه های مصرف و خدمات گزارش دهی خود است، اما فراتر از تغییرات قیمت، چشم انداز آن در بازار مبتنی بر فضای ابری عقب مانده باقی مانده است.

فایروال واچ گارد

فایروال واچ گارد در قابلیت های استفاده محلی به عنوان یک فایروال قدرتمند ظاهر می شود ولی در خدمات ابری خود ضعف دارد.

فایروالهای سوفوس و تجهیزات سری XGS

خرید فایروال سخت افزاری سوفوس در سری محصولات XGS مجهز به پردازنده‌های اختصاصی Xstream Flow، دید، حفاظت و پاسخ‌دهی یک فایروال نسل بعدی (NGFW) را از طریق پیاده‌سازی سریع SD-WAN، پویش با کارایی بالای ارتباطات TLS و حفاظت قدرتمند مبتنی بر یادگیری ماشین فراهم می‌سازند.