نسخه 19.5 سیستم عامل فایروال سوفوس منتشر شد

انتشار نسخه 19.5 فایروال سوفوس
دسته بندی: اخبار برچسب ها :

نسخه ۱۹.۵ سیستم عامل فایروال سوفوس منتشر شد. این به‌روزرسانی حاوی قابلیت‌های جدید متعددی است که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

در ویدئو زیر قابلیت های جدید نسخه 19.5 از Sophos Firewall OS v19.5 را ببینید.

ویژگی‌های جدیدترین سیستم عامل سوفوس

  • تعادل بار SD-WAN:  سوفوس نسخه 19 را بر پایه بساری از قابلیت‌های جدید و قدرتمند SD-WAN مانند پروفایل معرفی کرد.حال در این نسخه جدید تعادل بار SD-WAN جدید را به لیست ویژگی های Xstream SD-WAN اضافه کرده است. که این ویژگی مسیریابی همزمان ترافیک برنامه را در چندین پیوند SD-WAN برای بهینه شدن امکان پذیر می کند.

این ویدیو نمایشی از ویژگی جدید تعادل بار SD-WAN در سیستم عامل Sophos Firewall 19.5 ارائه می دهد.

ظرفیت IPsec VPN: در نسخه جدید ظرفیت IPsec VPN به میزان قابل توجهی افزایش یافته و بسته به مدل سری XGS، تعداد تونل‌های همزمان را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

  • مسیریابی پویا با OSPFv3: یکی دیگر از مهمترین قابلیت‌های این نسخه، مسیریابی پویا در OSPFv3 –با پشتیبانی از IPv6 – است که انعطاف‌پذیری، امنیت و کارایی فایروال به طور قابل ملاحظه ای بهبود می‌بخشد.

ویژگی های نسخه جدید سوفوس

افزایش کارایی و حفاظت در Xstream

  • Xstream FastPath به‌عنوان شتاب‌دهنده TLS: با بهره‌گیری از قابلیت‌های رمزگذاری سخت‌افزاری در پردازشگر Xstream Flow Processor، جریان‌های ترافیک رمزنگاری‌شده TLS در FastPath در مدل‌های فایروال سوفوس ۴۳۰۰، ۴۵۰۰، ۵۵۰۰ و ۶۵۰۰ سری‌ XGS تسریع شده است. موضوعی که موجب افزایش کارایی به خصوص در حین بررسی عمیق بسته‌های ارتباطی می‌شود. از مزایای بزرگ پردازنده جریان قابل برنامه ریزی این است که ویژگی های اضافی و قابلیت ها را می توان در طول زمان برای بهبود عملکرد بیشتر اضافه کرد.

مزایای سوفوس نسخه جدید

در دسترس‌پذیری بالا (HA)

  • وضعیت دید و سهولت استفاده: بهبودها در وضعیت‌های مختلف، میدان دید و راحتی استفاده که موجب تکامل پیکربندی‌های مرتبط با در دسترس‌پذیری بالا (HA) شده‌اند. علاوه بر ویژگی های ذکر شده، گزینه های جدید رابط خط فرمان و وضعیت بهبود یافته در Sophos Central این مجموعه از پیشرفت ها را تکمیل می کند. که نتیجه نهایی آن یک تجربه مدیریتی بسیار بهبود یافته، با خطاهای کمتر در شناسایی دستگاه صحیح برای مدیریت مجوز یا پیکربندی اولیه می باشد.
  • پشتیبانی از لینک اضافی (Redundant) ویژگی آشنا برای مشتریان سوفوس UTM، که سبب می‌شود دستگاه ها از طریق چندین لینک HA اضافی همواره در دسترس بوده و با انعطاف‌پذیری و قابلیت اطمینان بالا خدمات‌دهی کنند.

نسخه جدید سیستم عامل سوفوس

سایر بهبودها

  • جستجوی هاست و سرویس یک ویژگی محبوب که از محصولات UTM سوفوس منتقل شده است. این ویژگی شما را قادر به انجام جستجو متنی آنها بر اساس نام و مقدار می‌کند.
  • بهبود ذخیره‌سازی فایل log. که امکان رفع اشکال پیشرفته را فراهم می‌کند. هر فایل لاگ اکنون فشرده شده است و دارای یک مهر زمانی برای ذخیره داده های گزارشی است. علاوه بر این، تعداد چرخش گزارش می‌تواند توسط پشتیبانی Sophos در زمان واقعی بدون راه‌اندازی مجدد سرویس در موارد نادر و پیچیده‌ای که نیاز به عیب‌یابی پیشرفته است، تغییر داده شود. این به پشتیبانی در جمع‌آوری گزارش‌های مفید بدون انتظار برای وقوع مجدد مشکل کمک می‌کند.
  • پیشتیبانی بهتر از رابط ۴۰G همراه با شناسایی خودکار پیکربندی‌های پیشرفته پورت همچنین جداسازی رابط‌های 40G در دستگاه‌های سوفوس XGS 5500/6500 به رابط‌های 4×10G با استفاده از کابل‌های DAC یا Fiber Breakout پشتیبانی می‌شود.

دانلود جدیدترین نسخه سیستم عامل فایروال سوفوس

طبق روال سابق، Sophos Firewall OS v19.5 یک ارتقاء رایگان برای همه مشتریان دارای لایسنس سوفوس فایروال است و باید در اسرع وقت برای همه دستگاه های فایروال پشتیبانی شده اعمال شود، زیرا نه تنها دارای ویژگی های عالی و بهبود عملکرد است، بلکه اصلاحات امنیتی مهمی نیز دارد.
این نسخه سیستم عامل از روند استاندارد به روز رسانی سوفوس پیروی می کند. شما می توانید به صورت دستی SFOS v19 را از پورتال دانلود کنید و یا هر زمان که بخواهید به روز رسانی کنید.
طبق این روال طی هفته‌های آینده برای همه دستگاه‌های متصل عرضه خواهد شد. زمانی که به‌روزرسانی در دسترس باشد، یک اعلان در دستگاه محلی یا Sophos Central Managment ظاهر می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا زمان‌بندی به‌روزرسانی را در زمان مناسب خود انجام دهید.